Illatokkal átitatott gondolatok az egészséges hétköznapokért.
Minden, ami életszagú - legyen az szépség, egészség, háztartás, ünnep, írások, receptek -, itt megtalálod, hogy inspirálódj!  Csatlakozz hozzám, és fedezd fel a gyógyító illatok és illóolajok világát! Regisztrálj a hírlevelemre, hogy mindig elsőként értesülj a friss, naprakész információkról!

Töltsd ki az űrlapot most!

Illóolajok használata a körömápolásban

Illóolajok számos jótékony tulajdonságuknak köszönhetően sikerrel alkalmazhatók a körömápolásban. Bázisolajokkal keverve hidratálhatják, táplálhatják és erősíthetik a körömágyat, segítve ezzel a köröm egészségét és szépségét. Íme néhány illóolaj, amelyeket sikeresen alkalmazhatsz a körömápolásban:

Levendula illóolaj: Nyugtatja a körömágyat,  antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, és segíthet enyhíteni a körömágy gyulladásait. Emellett kellemes, nyugtató illata is van. Lefekvés előtt ideális az alkalmazása. Keverj össze néhány cseppet egy alapolajjal, például mandulaolajjal, és masszírozd át vele a körömágyat.

Teafa illóolaj: gombaölő és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, ami kiváló a köröm és körömágy egészségének fenntartásához.

Citromolaj:
A citromolaj tisztító és frissítő hatással bír. Keverj össze néhány cseppet olívaolajjal, és dörzsöld be a körömbe és a körömágyba. Figyelj oda, hogy használat után ne tedd ki napfénynek a bőrt, mert fényérzékenyít és fokozhatja a pigmentációt.

Rozmaringolaj: Frissítő illata van, segíthet a köröm erősítésében.

Rózsaolaj:
A rózsaolaj erősíti a körömlemezt és hidratálja a körömágyat. Cseppents néhány cseppet például jojobaolajba.

Hogyan használd:

Körömágyolaj: Egy kis mennyiséget csepegtess a körömágyra, majd finoman masszírozd be. Ezt rendszeresen alkalmazva segíthet a hidratálásban és táplálásban.

Körömbefejező olaj: Ha körömfestés után szeretnél extra hidratálást, akkor végül egy kis mandulaolajban elkevert illóolajjal kenj át minden körmöt.

Körömágyolaj fürdő: Egy tál meleg vízben csepegtess néhány csepp tejben vagy tejszínben elkevert illóolajat, majd áztasd benne az ujjaidat. Ez segíthet a körömhidratálásban és pihentető hatással is lehet.

Mindig ellenőrizd, hogy nincs-e allergiás reakciód egy új illóolaj alkalmazása esetén, és mindig hígítsd fel őket egy hordozóolajban, például mandula- vagy jojobaolajban. A kívánt hatáshoz elég 1-2 csepp belőlük!

Citromolaj készítése házilag

Citromolaj készítése házilag is egyszerű. Főleg az őszi - téli időszakban jelentősen megnő a citrom-fogyasztásunk, érdemes kezeletlen citromot vásárolnunk annak használni a levét gyömbéres italokhoz, teákhoz. A citrom héját ne dobjuk el, igen értékes! Készítsünk belőle friss citromolajat. Az otthon készített citromolaj friss, természetes illattal rendelkezik, és számos háztartási és szépségápolási célra is megfelelhet. Íme egy egyszerű recept, hogyan készítheted el a körömápolásban is használható saját citromolajadat.

Hozzávalók:
Friss citromhéj (használj organikus / bio / kezeletlen citromot, ha lehetséges)
Tiszta, szagtalan olaj (pl. jojobaolaj vagy mandulaolaj)
Üveg tégely vagy üveg palack

Elkészítés:
1. A citromhéj előkészítése: Moss meg egy-két citromot alaposan, majd hámozd le a héjukat. Próbáld meg csak a sárga részt hámozni, abban vannak az aromaanyagot. (Ha étkezési célra készítenéd a citromolajadat feltétlen kezeletlen citrom héjára lesz szükséged, és hidegen sajtolt napraforgó vagy repceolajra, olívaolajra, de vigyázz, ne tedd hozzá a fehér belső részt, mert az keserű ízt adhat az olajodnak.)
2. Citromhéj hozzáadása az üvegbe: Tedd a citromhéjat az üvegbe. Töltsd ki vele az üveget, és próbáld meg a lehető legtöbb levegőt eltávolítani az üvegből.
3. Olaj hozzáadása: Öntsd rá az olajat a citromhéjra, hogy teljesen ellepje azt. Az olajnak fednie kell a citromhéjat.
4. Zárd le és rázd fel: Jól zárd le az üveget, majd alaposan rázd fel. Ezzel segíted a citromhéj olajjal való keveredését és segít az illatanyagok felszabadulásában.
5. Macerálás: Helyezd az üveget napfényes helyre, és hagyd, hogy az olaj átvegye a citromhéj aromaanyagait. Hagyd állni legalább 1-2 hétig, és közben hetente egyszer-kétszer rázd fel az üveget.
6. Szűrés: Miután az olaj átjárta a citromhéjat, és magába egyesítette az illatanyagokat, szűrd le a citromhéjat, hogy csak az illatos olaj maradjon, ezt megteheted gézen vagy vászonkendőn keresztül.
7. Tárolás: Tárold a kész citromolajat sötét, hűvös helyen egy jól záródó üvegben.

Ezután használhatod a citromolajat a körömápolás során, de jól jöhet még masszázshoz, bőrápolásra vagy akár házi készítésű tisztítószerekhez is.

Ne felejtsd el ellenőrizni, hogy nincs-e allergiás reakciód a citromra, mielőtt szélesebb körben alkalmaznád! A citrusok olaja fényérzékenyít! Használata után ne menj napozni.

Körömápolásban használható bázisolajok

A körömápolásban önmagukban a bázisolajokat is kiválóan lehet alkalmazni, mivel számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek a köröm és a körömágy egészségének támogatására. Íme néhány ötlet:

Mandulaolaj: A mandulaolaj rendkívül hidratáló és segíthet erősíteni a körömágyat. Könnyen felszívódik, és táplálja a körömlemezt, csökkentve a körmök töredezését. Masszírozd be a körömágyba és a körömbe.

Jojobaolaj: Kiváló hidratáló hatással rendelkezik. Segít megelőzni a köröm kiszáradását és repedezését.

Argánolaj: Gazdag vitaminokban és antioxidánsokban, segíthet a körömhidratálásban és a köröm megerősítésében.

Olívaolaj: Nagyon jól hidratálja a körmöket. Tápláló hatását a sok E-vitaminnak köszönheti, ami segíti a köröm sérüléseinek gyógyulását és fokozza a növekedését. 

E-vitamin olaj: Az E-vitamin elősegíti a köröm és a körömágy hidratálását és táplálását. Kiváló bőrregeneráló hatással bír.