Illatokkal átitatott gondolatok az egészséges hétköznapokért.
Minden, ami életszagú - legyen az szépség, egészség, háztartás, ünnep, írások, receptek -, itt megtalálod, hogy inspirálódj!  Csatlakozz hozzám, és fedezd fel a gyógyító illatok és illóolajok világát! Regisztrálj a hírlevelemre, hogy mindig elsőként értesülj a friss, naprakész információkról!

Töltsd ki az űrlapot most!

Hogyan készíts illatos potpourrit otthon?

Potpourri készítése otthon nagyon szórakoztató és személyre szabott lehet! Íme egy egyszerű recept, amelyet kiindulásként használhatsz:

Hozzávalók:

Szárított virágok és levelek: Például rózsaszirom, levendula, kamilla, százszorszép.
Fűszerek: Kísérletezhetsz fahéjjal, szegfűszeggel, vaníliával, borókabogyóval.
Citrus héjak: Narancs, citrom, lime. A héjakat szárítsd meg alaposan.
Fenyőtobozok: Használd egy kis erdei illatért.
Illóolajok: Választhatsz olyan illóolajokat, mint például levendula, fahéj, vagy narancs.

Elkészítés:

Válogasd össze az alapanyagokat: Gyűjtsd össze a szárított virágokat, leveleket, fűszereket, citrus héjakat és fenyőtobozokat.
Keverd össze: Helyezd az összes hozzávalót egy tálba, és keverd össze alaposan.
Illóolaj hozzáadása: Cseppents néhány csepp illóolajat a keverékhez. Kezdd 5-10 cseppel, és addig cseppents hozzá, amíg elégedett vagy az illattal.

Tárolás: Helyezd a potpourrit egy tálba vagy egy díszes tányérba. Idővel az illatok finomodnak. 

Frissítés: Időnként keverd meg a potpourrit, és ha az illat kezd halványulni, cseppents hozzá néhány csepp friss illóolajat.

Egy saját készítésű potpourri nemcsak szép, hanem a lelked érintése az otthonodban. A legjobb az egészben, hogy szinte bármilyen illatot alkothatsz a saját ízlésed szerint!

Hogyan készíts illatgyertyát?

Illatgyertyák készítése otthon természetes összetevők felhasználásával nagyszerű módja annak, hogy egyedi - egyben környezetbarát - módon vezesd a háztartásod. Íme egy egyszerű recept, amit követhetsz:

Hozzávalók:

Repce vagy szójaviasz: Környezetbarát és könnyen beszerezhető. Méhviaszt is használhatsz, de mivel annak saját illata van, önmagában javasolt alkalmazni.

Illóolajok: Válaszd ki a hangulathoz illő illóolajokat, például fahéj, narancs, gyömbér vagy vanília. Mindig 100% tisztaságú illóolajat használj.
Díszítőelemek (opcionális): Fahéj, narancshéj, vagy más természetes anyagok, termések. Ezeket hozzáadhatod a gyertyáidhoz, hogy tovább fokozd az élményt.

Mécsestartó vagy kis tégelyek: Nézz körül a háztartásban, nem feltétlen kell újat vásárolni, hasznosítsd újra a már meglévő tégelyeidet, a célnak tökéletesen megfelel!

Kanóc: Vegyél olyan kanócot, amelyik megfelel a választott viasz típusának. A kanóc kiválasztására érdemes egy kis időt fordítani, az igazi gyertyaélmény elérése érdekében! Nem mindegy melyik viaszhoz milyen kanócot használsz.

Edény: Készülj fel a viasz megolvasztásához. Jó, ha erre befogsz egy külön edényt, ami a későbbi hasonló praktikáidat is kiszolgálja majd.


Elkészítés:

Készíts elő mindent: vedd elő a tégelyed, amibe a gyertya kerül. Vágd le a kanócot úgy, hogy az kicsit hosszabb legyen, mint a tégely.

Viasz megolvasztása: tedd az edényedet vízfürdőbe, és olvaszd meg lassan a viaszt. Ügyelj arra, hogy ne hevítsd túl.

Illóolaj hozzáadása: Amikor a viasz majdnem teljesen felolvadt, vedd ki a vízfürdőből az edényt és keverd  a viaszhoz az illóolajat. Körülbelül 20 csepp illóolaj jöhet egy kilogramm viaszhoz.

Töltsd meg a formákat: Öntsd a viaszt óvatosan a tégelyekbe, gyertyaformákba. Ügyelj arra, hogy a kanóc középen legyen.

Hagyd hűlni a gyertyákat. Amikor már elég kemények, de még mindig lágyak, akkor díszítheted őket.

Ez egy alap recept, amit számos változattal alakíthatsz. Játssz a különböző illóolajokkal és díszítőelemekkel, hogy megtaláld a neked leginkább tetsző kombinációt!